مَعاشِرَالنّاسِ، هذا عَلِی أخی وَ وَصیی وَ واعی عِلْمی، وَ خَلیفَتی فی اُمَّتی عَلی مَنْ آمَنَ بی وَعَلی تَفْسیرِ کِتابِ الله عَزَّوَجَلَّ وَالدّاعی إِلَیْهِ وَالْعامِلُ بِمایَرْضاهُ وَالُْمحارِبُ لاَِعْدائهِ وَالْمُوالی عَلی طاعَتِهِ وَالنّاهی عَنْ مَعْصِیَتِهِ. إِنَّهُ خَلیفَةُ رَسُولِ الله وَ أَمیرُالْمُؤْمِنینَ وَالْإمامُ الْهادی مِنَ الله، وَ قاتِلُ النّاکِثینَ وَالْقاسِطینَ وَالْمارِقینَ بِأَمْرِالله. یَقُولُ الله: (مایُبَدَّلُ الْقَوْلُ لَدَی).

حدیث هفته

عن جعفر الصادق علیه‌السلام:

اثافى الاسلام ثلاثة: الصلـــوة و الزکــوة و الولایـة، لا تصح واحدة منهن الا بصاحبتیها

سنگ‌هاى زیربناى اسلام سه چیز است: نماز، زکات و ولایت که هیچ یک از آنها بدون دیگرى درست نمی‌شود.

کافى(ط-الاسلامیه) جلد 2 ،صفحه 18

زمزمه احکام

هر گفته و عملی كه موجب برافروختن آتش اختلاف میان مسلمانان شود و نیز اهانت به مقدّسات هر یك از گروه‌های مسلمان یا تكفیر یكی از مذاهب اسلامی، خدمت به اردوگاه كفر و شرك و خیانت به اسلام و حرام شرعی است.

سید علی حسینی خامنه ای

عکس منتخب

کلام رهبری

برخی کشورهای منطقه اکنون با  کمک به گروههای تکفیری، از کشتار و جنایات آنها در سوریه و برخی کشورهای دیگر حمایت می کنند، اما در آینده نه چندان دور، این گروهها بلای جان همان کشورهای حامی خواهند شد و در نهایت مجبور خواهند بود که با هزینه زیاد، آنها را از بین ببرند.
1393/03/12

 

ویژه نامه

جهت دیدن فیلم در سایز اصلی «اینجا» را کلیک کنید.

پند سرخ تاریخ

رای دهی:  / 1

 

 

 

 

 

 

 


نام کتاب: پند سرخ تاریخ

 


جستاری در موضوع عبرت های عاشورا در کلام مقام معظم رهبری (حفظه الله)
پژوهش و تدوین: موسسه فرهنگی حدیث لوح و قلم

 


مجموعه‎ی حاضر، رهنمودهای ارزشمند حضرت آیت‎الله‎العظمی خامنه‎ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی«مدظله»، در موضوع «عبرتهای عاشورا» است، که با تیتربندی و چکیده‎نگاری مطالب، در اختیار مخاطبان محترم قرار می‎گیرد. توضیح این نکته ضروری است که این اثر، یکی از آثار موضوعی است که از کتاب مرجع «آفتاب در مصاف» ـ مشتمل بر تمامی بیانات معظم‎له از سال 1357 تا سال 1390 در مورد سرور و سالار شهیدان، امام حسین(علیه السلام) ـ استخراج شده است.  


 شیوه‎ی تدوین این اثر به‎صورت سیر تاریخی است؛ با این توضیح که مجموع بیانات حضرت ‎آیت‎الله‎العظمی‎خامنه‎ای«مدظله» در موضوع عبرتها از کتاب مرجع استخراج شده و به همراه چکیده‎ها به اضافه‎ی تیترهای مختلف ّتدوین و ارائه گردیده است. شایان ذکر است که فهرست تفصیلی مندرج در پایان این اثر، تماماً بر مبنای چیکده‎های استخراج شده از متن بیانات و به شیوه‎ی نمایه‎ی معکوس به دست آمده است، تا حتی‎الامکان، چهارچوب مدّنظر رهبری در این موضوع به‎دست آید و احیاناً ساختار بیرونی و غیر ملحوظ ایشان، به اثر موضوعی حاضر تحمیل نگردد.
نکته‎ی پایانی نیز اختصاص به فهرست تفصیلی این اثر دارد؛ با توجه به اینکه این فهرست، چکیده‎های موجود در حاشیه‎ی متن اصلی را در خود جای داده است، در مراجعه به این فهرست، باید توجه شود که چکیده‎های مندرج در ذیل تیترها از چهار حالت خارج نیستند:
1. چکیده با تیتر بالادستی خود ارتباط مفهومی صریح دارد، که در این حالت، چکیده بدون هیچ علامت خاصی در ذیل تیتر مربوط درج شده است؛
2. چکیده‎ی مورد نظر، مقدّمه‎ی چکیده یا چکیده‎های بعدی خویش است، که در این حالت، قبل از آن علامت ** درج شده است؛
3. چکیده‎ی مورد نظر، با چکیده یا چکیده‎های قبلی خود ارتباط مفهومی دارد یا نتیجه‎ی آنهاست، که در این حالت، قبل از آن علامت *** درج شده است.
4. چکیده‎ی مورد نظر، دارای ارتباط مفهومی غیر صریح با تیتر بالادستی خود است و در عین حال، هیچ یک از موارد 2و3 (مقدمه یا نتیجه‎ی چکیده‎های دیگر) نیز نیست، که در این حالت، قبل از آن علامت * درج شده است.
امید آنکه اثر حاضر و آثار مشابه، موجبات بهره‎مندی هرچه بیشتر و بهتر پیروان ولایت را از رهنمودهای آن مقام شامخ را فراهم آورد.

فهرست کتاب:
فصل اول: کلیات
فصل دوم: پرسش اصلی
فصل سوم: علل حادثه عاشورا
فصل چهارم: شواهد تاریخی
فصل پنجم: خاتمه
فهرست تفصیلی
فهرست آیات
فهرست روایات
کتابنامه
                                                                                       
                                                                                        

 

 

 

موقعیت مکانی موسسه

اشتراک گذاری

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اوقات شرعی

 

 

آمار بازدیدکنندگان سایت

امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
6
26
2269
482676
4686
6561
486651

آی‌پی شما: 54.224.111.99
امروز: شنبه، 30 تیر 1397 - ساعت: 00:04:26