مَعاشِرَالنّاسِ، هذا عَلِی أخی وَ وَصیی وَ واعی عِلْمی، وَ خَلیفَتی فی اُمَّتی عَلی مَنْ آمَنَ بی وَعَلی تَفْسیرِ کِتابِ الله عَزَّوَجَلَّ وَالدّاعی إِلَیْهِ وَالْعامِلُ بِمایَرْضاهُ وَالُْمحارِبُ لاَِعْدائهِ وَالْمُوالی عَلی طاعَتِهِ وَالنّاهی عَنْ مَعْصِیَتِهِ. إِنَّهُ خَلیفَةُ رَسُولِ الله وَ أَمیرُالْمُؤْمِنینَ وَالْإمامُ الْهادی مِنَ الله، وَ قاتِلُ النّاکِثینَ وَالْقاسِطینَ وَالْمارِقینَ بِأَمْرِالله. یَقُولُ الله: (مایُبَدَّلُ الْقَوْلُ لَدَی).

حدیث هفته

عن جعفر الصادق علیه‌السلام:

اثافى الاسلام ثلاثة: الصلـــوة و الزکــوة و الولایـة، لا تصح واحدة منهن الا بصاحبتیها

سنگ‌هاى زیربناى اسلام سه چیز است: نماز، زکات و ولایت که هیچ یک از آنها بدون دیگرى درست نمی‌شود.

کافى(ط-الاسلامیه) جلد 2 ،صفحه 18

زمزمه احکام

هر گفته و عملی كه موجب برافروختن آتش اختلاف میان مسلمانان شود و نیز اهانت به مقدّسات هر یك از گروه‌های مسلمان یا تكفیر یكی از مذاهب اسلامی، خدمت به اردوگاه كفر و شرك و خیانت به اسلام و حرام شرعی است.

سید علی حسینی خامنه ای

عکس منتخب

کلام رهبری

برخی کشورهای منطقه اکنون با  کمک به گروههای تکفیری، از کشتار و جنایات آنها در سوریه و برخی کشورهای دیگر حمایت می کنند، اما در آینده نه چندان دور، این گروهها بلای جان همان کشورهای حامی خواهند شد و در نهایت مجبور خواهند بود که با هزینه زیاد، آنها را از بین ببرند.
1393/03/12

 

ویژه نامه

جهت دیدن فیلم در سایز اصلی «اینجا» را کلیک کنید.

توهم سلطه

رای دهی:  / 3

 

 

کتاب  « توهم سلطه » منتشر شد.

 

گزیده بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی سید علی حسینی خامنه ای (حفظه الله) پیرامون صهیونیسم.

 

کتاب حاضر شامل گزیده ای از نظرات مقام معظم رهبری درباره صهیونیسم و مباحث مرتبط با آن است که که مطالب آن از مطالعه ی کل گفتارها و نوشته های مرتبط با موضوع از سال 1348 تا اواخر سال 1390 گردآوری و تنظیم شده است.

مروری بر عناوین و مطالب مندرج در فهرست تفصیلی کتاب، تلاش صورت گرفته برای تهیه مجموعه ای جامع از نظرات رهبر معظم انقلاب درباره ی موضوع کتاب را نشان می دهد که در پنج بخش و بیست و سه فصل ارائه شده اشت و شامل محورهای اصلی(صهیونیسم؛شجره خبیثه) ، (غده ی سرطانی) ، (پاره تن جهان اسلام) ، (جراحی غده ی سرطانی) و (تقابل ایدئولوژیک) بوده و منعکس کننده ی بینش عمیق و آگاهی کامل رهبر معظم انقلاب و نظام اسلامی در دوره های قبل و بعد از پیروزی انقلاب به ماهیت، خطرات و تهدیدات دشمن بزرگ اسلام، امت اسلامی و جامعه بشری است.

مراحل تدوین مجموعه‎ی حاضر و وجه تمایز این اثر با کارهای مشابه آن که پیشتر به چاپ رسیده‎اند، دو مطلبی هستند که لازم است به آنها اشاره شود.


الف. مراحل تدوین
در ابتدای این تلاش پژوهشی به منظور استخراج متن‎های مرتبط با موضوع، جستجوی رایانه‎ای نسبتاً کاملی با کلیدواژه‎های صهیونیسم، صهیونیست، رژیم صهیونیستی، رژیم غاصب، رژیم اشغالگر، دشمن‎شناسی، یهود، اسرائیل، بنی‎اسرائیل، بیت‎المقدّس، قدس، فلسطین، مسجدالأقصی و خاورمیانه در سخنان رهبری معظّم، از سال 1348 تا اواخر سال 1390 صورت گرفت.
پس از استخراج مطالب و همزمان با مطالعه‎ی دقیق و کامل متن‎ها، نمایه‎های مناسب هر متن نیز تهیه شد. سپس با توجه به نمایه‎های به دست آمده، فهرستی برای این اثر تهیه گردید که در ابتدای کتاب درج گردیده است. تذکّر این نکته لازم است که تلاش گردیده تا فهرست مذکور از کلمات معظّم‎له استفاده شود و به هیچ وجه، تحمیلی نسبت به محتوای بیانات صورت نپذیرد. به همین دلیل و به منظور رعایت در امانت و با توجه به اقتضای طبیعی پراکندگی زمانی بیانات در طول بیش از چهار دهه، ممکن است فهرست مطالب، گاه متضمن برخی کاستی‌های کمّی و کیفی باشد که این مختصر، در مقایسه با غنای بالای مباحث پوشش داده شده، قابل اغماض است. در پایان مراحل تدوینی اثر، هر متن به ذیل موضوع متناسب خود ارجاع داده شد.
نکته دیگر این است که هر چند بعضی از متن‎ها به لحاظ محتوایی تکراری بوده‎اند، امّا به دلیل برخی از ضرورت‎ها در متن اثر حفظ شدند. یکی از این ضرورت‎ها، نشان دادن اهمّیّت بحث مورد نظر در اندیشه‎ی رهبر معظم انقلاب و یا عدم تغییر در سیاست‎های معظّم‎له نسبت به آن موضوع است.
در کنار این فرآیند تدوینی، بعضی از اصطلاحات فنّی و خاص و همچنین شخصیّتهایی که نیاز به توضیح داشتند، تعیین و تحقیق شدند، و حاصل این تلاش، در انتهای کتاب به‎صورت مستقل و در قالب اصطلاح‎نامه درج گردید.

ب. وجه تمایز با آثار مشابه
طبق بررسی‎های انجام شده، پیش از این تلاش، سه اثر مستقل در مورد بیانات مقام معظم رهبری«حفظه الله» درباره‎ی موضوع فلسطین چاپ شده است، که دو کتاب «پاره‎ی تن اسلام در آیینه‎ی حقیقت»  و «فلسطین از منظر حضرت آیت‎الله‎العظمی سید‎علی‎خامنه‎ای»  به زبان فارسی هستند و کتاب «فلسطین فی خطاب القائد الخامنئی»  به زبان عربی است. نکته‎ای که لازم است بیان شود، وجه یا وجوه تمایز اثر حاضر با تلاش‎های پیش از آن است. البتّه واضح و مسلّم است که آثار قبلی، ویژگیها، محسّنات و برجستگیهای خاصّ خود را دارند و تلاش تدوین‎کنندگان آنها هم إن‎شاءالله مشکور و مورد رضای خداوند است.
نکته‎ی اول در وجه تمایز، این است که اثر حاضر از مجموعه‎ی وسیعی از بیانات مقام معظم رهبری(حفظ‎الله‎تعالی) برداشت شده است. همان‎طور که پیش از این گذشت، زمینه‎ی این تلاش پژوهشی و مرحله‎ی آغازین آن، مطالعه‎ی کلّ گفتارها و نوشتارهای مرتبط با موضوع از سال 1348 تا اواخر سال 1390 بود؛

نکته‎ی دوم، تبیین برخی از مطالبی است که نیاز به توضیح داشتند. با این توضیح که در فرمایش‎های معظّم‎له، بعضاً از اصطلاحات و اسامی شخصیّتهایی استفاده شده است که احتمالاً برای مخاطب روشن نیست و یا بیانات و پیامهای ایشان با توجّه به رویداد خاصّ تاریخی صادر شده‎اند و آن رویداد، احتیاج به توضیح و تذکّر دارد. از این‎رو، برخی از موارد این‎چنینی در پا صفحه و بعضی در انتهای کتاب در قالب اصطلاح‎نامه شرح داده شدند، تا ابهامات احتمالی مذکور مرتفع گردند.


نکته‎ی سوم، مربوط به نوع دسته‎بندی و فهرست این اثر است که با کارهای گذشته تفاوت دارد. کتابهای پیشین، همچنان که از عنوان آنها پیداست، محور مباحث را مسأله فلسطین قرار داده و مطالب خود را پیرامون این موضوع متمرکز نموده‎اند.‎ امّا در این اثر و با استفاده از جهت‎گیری اساسی سخنان رهبری، نقطه‎ی آغازین کار، موضوع صهیونیسم و نه رژیم صهیونیستی، به عنوان دشمن اصلی مسلمانان و حتّی بشریّت، قرار داده شده و سیر کلّی کتاب با توجّه به این جهت‎گیری تنظیم گردیده است.


فهرست کلی کتاب :

بخش اوّل: صهیونیسم؛ شجره‌ی خبیثه
فصل اوّل: بصیرت و دشمن‎شناسی
فصل دوم: صهیونیسم؛ بلای بشریّت
فصل سوم: نفوذ و سلطه‎ی رسانه‎یی صهیونیسم
فصل چهارم: مظلوم‎نمایی

بخش دوم: غدّه‌ی سرطانی
فصل اوّل: تاریخچه و شیوه‌ی غصب
فصل دوم: علل اصلی تشکیل رژیم صهیونیستی
فصل سوم: ملّت جعلی
فصل چهارم: رؤیای نیل تا فرات
فصل پنجم: جنایتها
فصل ششم: امریکا؛ حامی رژیم صهیونیستی

بخش سوم: پاره‌ی تن جهان اسلام
فصل اوّل: بزرگترین فاجعه‎ی طول تاریخ بشر
فصل دوم: کوتاهی دولتهای اسلامی و عربی
فصل سوم: مسئله‎ی فلسطین؛ مسئله‎یی انسانی و اسلامی
فصل چهارم: توطئه‎ی فراموشی

بخش چهارم: جراحی غدّه‎ی سرطانی
فصل اوّل: وظیفه‎ی شرعی مسلمانان در برابر اشغال فلسطین
فصل دوم: حذف اسرائیل از نقشه‌ی جغرافیایی جهان
فصل سوم: ایستادگی و مبارزه
فصل چهارم: بیداری اسلامی
فصل پنجم: وحدت کلمه

بخش پنجم: تقابل ایدئولوژیک
فصل اوّل: رژیم طاغوت؛ حامی اسرائیل
فصل دوم: معارضه‎ی جمهوری اسلامی ایران با رژیم صهیونیستی
فصل سوم: الهام بخشی انقلاب اسلامی ایران در نهضت فلسطین
فصل چهارم: روز جهانی قدس؛ لیلـﺔ‎القدر تاریخ اسلام


 

موقعیت مکانی موسسه

اشتراک گذاری

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اوقات شرعی

 

 

آمار بازدیدکنندگان سایت

امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
14
26
2277
482676
4694
6561
486659

آی‌پی شما: 54.224.111.99
امروز: شنبه، 30 تیر 1397 - ساعت: 00:04:51